Kommenteeri

Ärevus ja Stress

10 Clear Signs Your Dog Is Happy
Ärevus ja stress on meie ühiskonna kõige suuremad haigused. Tänapäeval kipume ärevust alkoholi ja tablettidega alla suruma, aga on ka efektiivsemaid viise.
Kirjutan siia 5 nippi kuidas stressi vähendada.

1. Hingamine
Hingamisharjutusi on väga palju erinevaid ja neid kõiki ei jõua ära praktiseerida.
Minu soovitus on lihtne ja vähe aega nõudev.
Sisse hingamine 7 sekundit
hinge kinni hoidmine 7 sekundit
välja hingamine 7 sekundit.
Seda kõike tee 7 korda.
777 :-) Jääb meelde küll.
Kui oled seda mõniaeg teinud, siis võid loomulikult teha ka keerulisemaid harjutusi. Aga üldiselt mida lihtsam seda parem. Kõige põhilisem on organismi hapnikuga rikastada. Kõige parem oleks seda teha looduses.

2. Looduses jalutamine
Võimalusel jaluta niipalju looduses kui vähegi võimalik. Võta aega ja tee seda rahulikult. Kui leiad sobiva puu, võid istua sinna alla ja jälgida loodust ja kuulata lindude häält.
Ei pea minema 7 päevasele matkale himaalajasse, võib ka lihtsalt 30 minutit looduses jalutada - lihtne!

3. Mediteeri ehk istu rahulikult
Meditatsiooni kohta on tänapäeval väga palju infot ja kirjandust. Meditatsioon on tegelikult oma olemuselt väga lihtne.
Istud ühe kohapeal ja jälgid enda ümbrust, või oma hingamist. Tegelikult ei olegi seda nii lihtne teha, aga vajab harjutamist.
Kõige põhilisem on, et ära oota tulemusi, tee seda niisama lihtsalt enda pärast. Küll ka tulemused tulevad varem või hiljem.

4. Tantsi, või raputa keha
Tantsimine on väga hea kehale ja ajule. Isegi kui ei oska tantsida, siis tantsi lihtsalt suvaliselt, nii nagu torust tuleb. Mine hulluks, tantsi nii nagu homset poleks :-)
Aga kui pole üldse tuju tantsida, siis lihtsalt raputa keha, aga ikka nii et on raputatud.

5. Ütle paljudele asjadele "SUVA"
Elus juhtub niipalju asju, mida me muuta ei saa. Läheb katki auto, naine ütles midagi, tööl juhtus midagi? Me ei saa neid elu olukordasid kontrollida. Ainuke mida me teha saame on öelda SUVA. Usu mind homme on parem päev. SUVA annab ajule signaali, et ei ole vaja sellepärast niipalju stressata või muretseda

Lõpetuseks tuleb öelda, et stress ja ärevus on tegelikult kasulikud. Nad sunnivad meid elus edasi liikuma ja otsima elus RAHU.

Loodan, et sul on selles abi! :-)
Lisa kommentaar

Email again: